نوار چسب شیشه ای

در دنياي امروز، نوار چسب شیشه ای پهن يكي از پر مصرف ترين لوازم بسته بندي نهايي انواع محصولات، كارتن است. كارتن ها با ضخامت هاي متفاوت ورق مي توانند براي بسته بندي محصولاتي با وزن ها، ابعاد و حساسيت هاي  متفاوت بكار روند.

چسب نواری کریستال

انواع نوار چسب شیشه ای پهن 90 یاردی

براي بسته بندي محصولات حساس مي توان از كارتن هاي پلاستيكي (كارتن پلاست ) كه مقاومت بيشتري در برابر عوامل محيطي بخصوص رطوبت دارند استفاده كرد.

لطفا جهت مشاهده و خرید انواع چسب نواری شیشه ای پهن اینجا کلیک نمائید. 

كارتن ها از نظر شكل در انواع مختلف توليد مي شوند ولي نوع معمولي (چهار درب در بالا و پايين) بيشترين كاربرد را دارد.
در بيشتر موارد جهت بستن درها از چسب هاي نواري استفاده مي شود ( كاربرد چسب مايع و منگنه در صنايع غذايي ممنوع است). اين چسب ها در نوع و تيپ هاي مختلف توليد مي شود كه بعضي از آنها در بسته بندي كارتن ها بكار مي رود.

دستگاه رول به رول و برش انواع نوار چسب شفاف شیشه ای پهن

دستگاه رول به رول و برش نوار چسب شیشه ای پهن

تاریخچه پیدایش نوار چسب شیشه ای

چسب هاي خود چسب، اولين بار در اواسط قرن نوزدهم ميلادي در جراحي بكار گرفته شد. نوارهاي پارچه اي را با چسب مايع طبيعي روكش مي كردند. در اوايل قرن بيستم با روكش مايع چسب روي نوارهاي كاغذي از آنها در صنعت اتومبيل (رنگ آميزي) و سپس بسته بندي كارتن استفاده مي شد.
در گذشته نه چندان دور عمده مصرف از نوع چسب نواري كاغذي آب چسب ( Water Active ) بود كه اغلب از كيفيت پايين برخوردار بوده و كار با آن نيز بسادگي امكان پذير نبود.

مراحل تولید نوار چسب شفاف کارتن چاپدار

مراحل تولید نوار چسب شیشه ای چاپدار

چگونگی پیدایش نوار چسب شیشه ای پهن امروزی

با پيشرفت سريع صنعت پلاستيك که در اواسط قرن بيستم انجام شد. توليد فيلم هاي پلاستيك و شناخت هر چه بهتر خواص پلاستيك ها سرعت گرفت. و استفاده از آنها در صنعت بسته بندي نيز به مرور آغاز شد. اولين بار قبل از جنگ جهاني دوم بود. که فيلم هاي پلاستيك در آلمان بكارگرفته شد. ولي تا بعد از جنگ به بازار مصرف عمومي راه نيافت. مصارف عمومي فيلم هاي پلاستيك در دهه 60 ميلادي با ورود فيلم هاي پلي پروپيلن (PP) رونق گرفت. بعدها با پوشش ( Coat ) مايع چسب روي فيلم پلاستيكي و تثبيت آن در هوا چسب هاي نواري خود چسب پلاستيكي ( نوار چسب شیشه ای ) بوجود آمد. و بخاطر استقبال گسترده بازار به سرعت از نظر فني و كيفي پيشرفت كرد.

نوار چسب شیشه ای پهن امروزی

امروزه نوار چسب شیشه ای در تنوع، اندازه و کمیت های بسیاری تولید می شود. و در بیشتر صنایع، دفتری و اداری، خدماتی و خانگی مصرف دارد. امروزه نوار چسب شفاف در عرضها ، ضخامتها و طول های متنوع تولید میشود. که شما می توانید در فروشگاه اینترنتی تبریز چسب انواع آن را مشاهده فرمائید.

مرکز قیمت و خرید انواع نوار چسب شیشه ای پهن در سراسر کشور

لطفا جهت مشاهده و خرید آنلاین انواع چسب نواری شفاف پهن 90 یاردی اینجا کلیک نمائید. 

لطفا جهت مشاهده و خرید آنلاین انواع نوار چسب شیشه ای پهن 500 یاردی اینجا کلیک نمائید. 

لطفا جهت مشاهده و خرید آنلاین انواع نوار چسب کریستال تحریر اینجا کلیک نمائید. 

تصاویر انواع نوار چسب شیشه ای پهن