رول حرارتی

فروش ویژه رول حرارتی
فروش ویژه رول کاغذ حرارتی رسید مشتری

فروش ویژه جامبو رول کاغذ حرارتی

رول حرارتی چیست؟

رول حرارتی (رول کاغذ ترمال)  در واقع کاغذی است که در فیش پرینتر ها، صندوق های فروشگاهی، عابر بانک ها، آزمایشگاه و … مورد استفاده قرار می گیرد. کاغذ حرارتی توسط حرارت هد دستگاه های فیش پرینتر و … عمل چاپ روی آن انجام می شود.

رول کاغذ ترمال ماده مصرفی دستگاه فیش پرینتر، پرینتر حرارتی و چاپگر فروشگاهی است که به صورت رول به دور بوبین پیچیده شده اند، قیمت رول فیش پرینتر مقرون به صرفه است به همین خاطر اکثر فروشگاه ها به صدور فاکتور فروش بر روی کاغذ حرارتی روی خوش نشان داده اند.

رول یا کاغذ ترمال با پوششی ویژه باعث می شود تا عمل چاپ فقط با حرارت دستگاه و بدون نیاز به جوهر و تونر، انجام شود. چاپ با این متد، بسیار سریعتر ,و به صرفه تر از پرینترهای جوهر افشان و لیزری است.

همان طور که از اسمش مشخص است کاغذ ترمال حساس به حرارت بوده و پرینتر حرارتی با انتقال حرارت و سوزاندن سطح کاغذ چاپ را درج می نماید، تفاوت عمده رول های حرارتی در متراژ طول کاغذ و عرض هر رول با جنس کاغذ است.

جنس این رول ها از چیست ؟

سطح کاغذ با مخلوط جامدی از رنگ و آرایه مناسب پوشانده می‌شود. این آرایه ترکیبی از موادی با رنگ متغیر مانند فلوئوران است. هنگامی که آرایه تا بالاتر از دمای ذوب خود گرما ببیند، رنگ با اسید واکنش نشان می‌دهد.

و از حالت بی‌رنگ به شکل رنگی تغییر می‌یابد. این تغییر مدتی پایدار می‌ماند تا این که آرایه دوباره به شکل جامد خود بازگردد.

هشدار:

هنگام خرید رول کاغذ ترمال( حرارتی ) علاوه بر قیمت کاغذ حرارتی لازم است به کیفیت کاغذ حرارتی توجه نمایید زیرا کاغذ حرارتی نامرغوب می تواند به دستگاه پرینتر شما آسیب جدی وارد نماید.

تبریز چسب با عرضه کاغذ ترمال (حرارتی) مرغوب و با کیفیت ، سلامت دستگاه شما را تضمین میکند.

نحوه چاپ:

سطح این کاغذ ها ، با یک ترکیب شیمیایی شامل نوعی رنگ و اسید مخصوصی پوشیده شده است که پس از مواجه با حرارت ، رنگ و اسید موجود در سطح کاغذ واکنش داده و اثری رنگی را به وجود می آورد که معمولا این رنگ سیاه می باشد.

ولی گاهی می توانند رنگ آبی یا قرمز نیز ایجاد کند که این بستگی به ترکیبات اندوده شده بر روی کاغذ حرارتی خواهد داشت.

نکاتی جهت نگهداری از کاغذ ترمال (حرارتی):

جلوگیری از مواجهه با اشعه UV ، آب ،روغن ،نفت ،مواد چرب و …

جلوگیری از مواجهه با حرارت مستقیم و زیاد

نگهداری کاغذ های فوق در محلی خشک و سرد

انواع اندازه های رول کاغذ ترمال (حرارتی) در بازار:

بخش عمده رول ترمال در بازار در عرض های ۷۹ و ۵۷ میلیمتر موجود میباشد.

عرض ۷۹ میلیمتر در طول های ۴۰ ، ۴۵ ، ۵۰ ، ۲۴۰  مخصوص دستگاه های فیش پرینتر ها، رسید مشتری، خودپرداز(ATM)  است.

عرض ۵۷ میلیمتر در طول های ۱۲ تا ۲۵ متر مخصوص دستگاه های کارتخوان و پوز می باشد.

معمولاً اسید واکنش دهنده در کاغذ حرارتی، بسفنول ی است.

 از این نوع کاغذ در کجا استفاده می شود؟

امروزه در بسیاری از فروشگاه ها و جهت کاربردها مختلفی از جمله در دستگاه های پوز و کارت خوان های مغازه ها، سوپر مارکت ها، رستوران ها و غیره، ماشین حساب و ترازوهای دیجیتال، نسخه های پزشکی و بسیاری از مکان های دیگر، از این نوع کاغذ استفاده می شود.

مزیت های چاپ حرارتی نسبت به دیگر انواع چاپ چیست؟
 1. سرعت بالاتر چاپ
 2. هزینه بسیار کمتر چاپ و مواد مصرفی
 3. تصاویر بسیار تمیز و با کیفیت
 4. خروجی های با دوام تر نسبت به پرینترهایی که با جوهر کار می کنند.
 5. چاپ بی سر و صدا و آرام
 6. اندازه کوچکتر و در نتیجه نیاز به جای کمتر
 7. طول عمر زیاد و عدم نیاز به سرویس و شارژ مداوم
ساختار کاغذ ترمال چگونه است؟
 • لایه پوشش بالایی، که هدف از استفاده از آن محافظت از تصویر حرارتی در مقابل هرگونه آسیب ناشی از سایش، آسیب های شیمیایی و تاثیرات محیطی مثلا آب یا رطوبت بالا، است.
 • لایه حرارتی، که شامل اجزای اصلی برای چاپ حرارتی از جمله رنگ است. پرینتر حرارتی گرما را به این لایه حرارتی وارد کرده و با ایجاد واکنش های شیمیایی، باعث می شود تصاویر و متن ها بر روی کاغذ ظاهر شوند.
 • زیرلایه، که حضور آن بر روی کاغذ پایه الزامی است. این لایه باعث افزایش رزولوشن و کیفیت تصاویر چاپی می شود. همچنین مانع از انتقال حرارت به کاغذ شده و از این رو میزان حساسیت لایه حرارتی را تضمین می کند.
 • کاغذ پایه، که در ضخامت های مختلفی موجود بوده و ویژگی های خاصی را برای این کاغذ حرارتی به ارمغان می آورد که عبارتند از ضخامت و وزن اضافی، مقاومت در برابر پارگی و کشش، و یکنواختی تصاویر حرارتی.
 • لایه پوشش پایینی، که ازاین کاغذ در برابر مواد گوناگونی همچون روغن، الکل و پلاستی سایزرها محافظت می کند. همچنین از پیچ خوردگی آن جلوگیری کرده و قابلیت استفاده از جوهر و چسب را در آن امکان پذیر می سازد.
چاپ بر روی رول کاغذ حرارتی:

تبریز چسب با دارا بودن سیستم های قدرتمند چاپ قادر به انجام انواع چاپ تک رنگ و چند رنگ با کیفیت و به صرفه بر روی پشت کاغذ حرارتی میباشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

۰۴۱۳۶۳۷۷۸۶۳

۰۹۱۴۵۸۸۸۸۱۵

۰۹۱۲۰۲۲۷۸۹۷

Telegram Channel TabrizChasb : @TabrizChasb

آدرس کانال تلگرام تبریز چسب